Všechny aktuality

 • POZOR -změna telefonních čísel v MŠ

  Od července došlo ke změně telefonních kontaktů v MŠ. Nově se dovoláte do školky následovně: Přízemí/třídy A, B, ředitelna: 732 667 254 1. patro třídy C, D, E:                   732 667 255 Šk. kuchyně, …Více »
 • Stanovení výše školného pro šk. rok 2021/22

  Na základě výpočtu stanovuji výši školného na nový šk. rok 2021/22 na částku 550,- Kč. Školné platí všechny děti narozené po 31.8.2016. Prominutí úplaty za školné lze žádat na základě potvrzení o přiznání sociálních dávek u ředitelky MŠ. Mgr. Hana …Více »
 • INFORMACE K PLATBÁM ZA PRÁZDNINOVÝ PROVOZ

  Vážení rodiče, platby jsou stanoveny následovně: 2 týdny:     stravné 370,-  Kč      školné 275,- Kč  1 týden:     stravné 185,- Kč        školné 138,- Kč  Platbu za prázdninový provoz proveďte do 15.7.2021, nezapomeňte zadat var. symbol …Více »
 • Vyklizení skříněk v šatnách

  Žádáme rodiče, jejichž děti ukončují školní rok 30.6.2021 a již nenastoupí na prázdninový provoz, aby si odnesli všechny věci ze šatních boxů. Po ukončení prázdninového provozu se budou šatny vyklízet a chystat na nový šk. rok. DěkujemeVíce »
 • Páteční návrat ze školy v přírodě

  Milí rodiče, rychle to uteklo a v pátek odpoledne se vaše ratolesti vrací ze školky v přírodě. Předpokládaný příjezd ke školce je ve 14:30 hod. V případě, že by se očekávalo/nastalo větší zpoždění, sledujte web, kam bych vložila aktuální info. …Více »
 • Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí

  Vážení rodiče, jsme rádi, že jste se společně s Vašimi dětmi stali součástí naší MŠ. Na schůzce bychom Vám rády přiblížily koncepci naší výchovně vzdělávací práce i celoroční organizaci. Schůzka se uskuteční ve středu 23.6.2021 v 16:00 hod ve třídě …Více »
 • INFO ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ

  Vážení rodiče, nesmutněte, v Ujčově je vše v pořádku! Paní učitelky zklamala technika, momentálně nějaké fotky vkládají přes telefon. Zítra už se jim doveze školkový notebook, takže to půjde jako po drátkách:-) Dle informace pod přísahou vám sděluji, že nikdo …Více »
 • PODĚKOVÁNÍ

  Tímto velmi děkujeme panu Mikulovi (tatínkovi ze třídy Smolíčků) za velkou pomoc  se zámečnickými opravami v naší školce. Za kolektiv zaměstnanců Hana Lashinová, ředitelka MŠVíce »
 • Slavnostní rozloučení s předškoláky

  Ve čtvrtek 10.6.2021 v 15 hod se sejdeme na školní zahradě, abychom se slavnostně rozloučili s našimi předškoláčky. Věříme, že rozvolnění dovolí co největší účast. Máme v plánu občerstvení v podobě párků v rohlíku a něco sladkého na zub. O …Více »
 • Obnovení provozu MŠ od 10.5.2021

  Vážení rodiče, dle nařízení MŠMT v návaznosti na jednání vlády ČR ze dne 3.5.2021 Vám oznamujeme, že se školka od 10.5.2021 konečně otevře pro všechny děti, a to bez testování a dalších omezení. Provoz MŠ je obnoven do běžného režimu, …Více »
 • Newsletter projektu MAP Brno k zápisům do MŠ a ZŠ

 • Oznámení termínu prázdninového provozu MŠ

  Prázdninový provoz pro šk. rok 2020/21 bude od 26.7. do 6.8.2021. Prozatím děti nepřihlašujte, budeme Vás včas informovat.Více »
 • Informace k platbám a otevření MŠ

  Vážení rodiče, k dnešnímu datu jsem předpokládala, že už budu mít k dispozici jasné stanovisko MŠMT v součinnosti s MZ. Opak je ale pravdou. Zajisté sami sledujete neustále se měnící vývoj. Mějte tedy ještě strpení. Věřím, že nejpozději po Velikonocích …Více »
 • Informace k zápisu do MŠ na šk. rok 2021/22

 • Oznámení pro rodiče předškoláků

  Vážení rodiče, protože se doma věnujete dětem v rámci distanční výuky a určitě vám dochází psací a kreslící potřeby, zajistila jsem pro děti drobné balíčky s výtvarnými potřebami. Budou k vyzvednutí ve školce ve třídě A -Smolíčci v úterý 9.3.2021 …Více »
 • PŘERUŠENÍ PLATEB ŠKOLNÉHO A STRAVNÉHO NA MĚSÍC BŘEZEN 2021

  Vážení rodiče, z důvodu uzavření MŠ od 1.3.2021 do odvolání neodesílejte žádné platby na měsíc březen. Rodiče, kteří mají nastaveny trvalé příkazy a platby nezruší, budeme řešit následně s vedoucí ŠJ paní Slovákovou. Děkujeme za pochopení.    Více »
 • INFORMACE K PROVOZU MŠ OD 1.3.2021

  Vážení rodiče, s účinností od 1.3.2021 bude naše MŠ dle vládního nařízení uzavřena do odvolání (prozatím po dobu 3 týdnů). O obnovení provozu budete včas informováni. Informace k provozu škol a školských zařízení: https://www.msmt.cz/skoly-rezim-od-brezna Děti v povinné předškolní docházce (tzv. …Více »
 • KARNEVAL V MŠ

  Ve středu 17.2.2021 pořádáme v jednotlivých třídách karnevalové dopoledne. Oblečte masky dětem už při příchodu do školky, prosím. Chápeme, že v této komplikované době můžete mít problém zajistit dětem masku. Ujišťujeme vás, že postačí jakákoli maličkost, např. čelenka, křidélka, tzv., …Více »
 • Poděkování za sponzorský dar

  Děkujeme panu Krejčímu, tatínkovi Petříka a Tomáška ze třídy Rákosníčků, za sponzorský finanční dar ve výši 4 000,- Kč naší MŠ. Za děti i zaměstnance Hana Lashinová, ředitelkaVíce »
 • Webinář pro rodiče na téma školní zralost

 • Potvrzení o výši vynaložených nákladů za předškolní vzdělávání za rok 2020

  Vážení rodiče, od 20.1.2021 začneme vydávat potvrzení o výši vynaložených nákladů (školkovné) za rok 2020. Protože na potvrzení musí být uvedeno, pro kterého zák. zástupce se potvrzení vystavuje (kdo bude uplatňovat daňový odpočet), zašlete stručný e-mail na ms.preissove8@seznam. cz ve znění: …Více »
 • PŘÁNÍ

  PŘEJEME VÁM PŘÍJEMNÉ A KLIDNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ, SPOKOJENOST, ZDRAVÍ A LÁSKU V ROCE 2021    Více »
 • Ukončení provozu MŠ v roce 2020

  Vážení rodiče, v pondělí 21.12. a úterý 22.12.2020 bude školka fungovat v normálním režimu. Vzhledem k tomu, že školáci budou mít již prázdniny, očekáváme i menší zájem ze strany našich rodičů. Žádám Vás proto, abyste vyplnili docházku Vašeho dítěte v …Více »
 • Předpisy stravného

  Vážení rodiče, předpisy na měsíc listopad naleznete ve svých šatnách. Ti, kteří ponechávají děti z jakéhokoli důvodu doma si mohou o výši poplatku zavolat do školky. Ještě jednou se omlouvám za způsobené komplikace. Hana Lashinová, ředitelka MŠVíce »
 • Nahlášení docházky dítěte od 18.11.2020

  Milí rodiče, vzhledem k návratu dětí 1. a 2. ročníků do lavic od 18.11.2020 předpokládáme, že se i u nás toto uvolnění promítne ve vyšší docházce prozatím omluvených dětí. Potřebujeme objednat čerstvé potraviny (pečivo, zeleninu aj.), proto je nutné mít …Více »
 • Zpoždění zveřejnění předpisů školného a stravného na měsíc listopad

  Vážení rodiče, omlouvám se za zpoždění zveřejnění předpisů na měsíc listopad 2020. Z důvodu karantény paní vedoucí ŠJ se zkomplikovalo včasné předání podkladů pro výpočet. Ne vše lze řešit elektronicky, proto budou předpisy zveřejněny až během příštího týdne. Termín splatnosti …Více »
 • Platby stravného na listopad

  Vážení rodiče, omlouváme se za pozdržení předpisu plateb na měsíc listopad. Platby budou vyvěšeny v jednotlivých v šatnách nejpozději ve středu 11.11.2020. Ti z Vás, kteří mají prozatím dítě z docházky omluveno mohou zavolat do svých tříd a paní učitelky …Více »
 • ODHLAŠOVÁNÍ STRAVY

  Vážení rodiče, od 2.11.2020 je obnoven běžný provoz ve všech třídách naší MŠ. Protože jsem již obdržela několik e-mailů od rodičů odhlašujících dítě z docházky do zklidnění situace, chci požádat všechny ostatní, aby si pohlídali eventuální odhlášení stravy. Všechny neodhlášené …Více »
 • ROZHODNUTÍ O ZNOVUOTEVŘENÍ TŘÍD C, D a E

  Vážení rodiče, právě jsem obdržela Rozhodnutí o ukončení protiepidemických opatření a tím znovuotevření tříd C, D a E od 29.10.2020. Ve dnech 29.10. a 30.10.2020 bude dle aktuálně zjištěného zájmu rodičů provoz pouze ve třídě A pro třídy A + …Více »
 • Informace pro rodiče dětí tříd C, D a E

  Vážení rodiče, jak jsem Vás v předcházejícím příspěvku informovala, nejdříve dne 27.10.2020 mohu požádat KHS o zrušení epidemického opatření – karantény. Vzhledem ke skutečnosti, že mně není známo žádné nové onemocnění po dobu karantény, odeslala jsem tuto žádost prostřednictvím datové …Více »
 • POZOR – ZMĚNY V POSTUPU PŘI ŽÁDOSTI O OŠETŘOVNÉ

  Na základě informace  zaslané Oddělením pedagogicko organizačním, OŠMT MmB platí následující postup: Rodiče, kteří budou muset zůstat doma se svými dětmi, musí v prvé řadě standardně informovat zaměstnavatele,např. telefonicky, e-mailem apod., o vzniku překážky v práci  na straně zaměstnance, kterou …Více »
 • Informace k již povinnému testování dětí

  Vážení rodiče, omlouvám se Vám za chybnou informaci, kterou jsem ve věci karantény podala. Po kontaktu s člověkem, který má výsledek vyšetření pozitivní, je povinnost nechat si provést tento test bez rozdílu věku, tedy i u dětí. Neodmítejte tedy pokyn …Více »
 • Rozhodnutí KHS o uzavření tříd C, D a E z důvodu karantény

  KHS Rozhodnutí ke staženíVíce »
 • KARANTÉNA – POKYNY PRO RODIČE

  Vážení rodiče, z důvodu zabránění šíření dezinformací podávám stručné vysvětlení, co obnáší karanténa pro vaše děti a rodinné příslušníky. Děti ze tříd C, D a E budou do 28.10.2020 v domácí karanténě. Konkrétně, mají zamezen kontakt se okolím, vyjma nejužší …Více »
 • Přerušení provozu ve třídách C, D a E

  Vážení rodiče, s lítostí Vám oznamuji, že z důvodu zjištění pozitivity po vyšetření na SARS-Covid-2 u zaměstnankyně MŠ a následném nařízení KHS jsem byla nucena uzavřít třídy Rákosníčků, Cipísků a Kulihrášků. Jakmile obdržím od hygieny doklad o uzavření těchto tříd, …Více »
 • Zpřísnění vládních opatření o sdružování osob platné od středy 14.10.2020

  Z důvodu zpřísnění vládních opatření žádáme rodiče, aby při přivádění i vyzvedávání dětí dodržovali maximální možný počet dospělých v šatnách, a to šesti osob. Když do šatny nahlédnete a zjistíte, že počet 6 dospělých je již naplněn, vyčkejte u vchodu …Více »
 • TECHNICKÁ MŠ

  Vážení rodiče, vzhledem k současné situaci a nouzovému stavu jsme nuceny zrušit naplánované odpolední aktivity s rodiči v rámci naší Technické MŠ, a to do odvolání. Děti o vyrábění nepřijdou, zapojíme více paní učitelek a tuto vzdělávací aktivitu zachováme. Děkujeme …Více »
 • Divadlo Sluníčko

  V pátek 25.9. navštíví školku divadlo Sluníčko. Začátek představení v 9:00.Více »
 • Zrušení kroužku angličtiny

  Vážení rodiče, z důvodu současné situace a nepředvidatelného vývoje omezení nebo zákazu aktivit v MŠ, ruším kroužek angličtiny pro nejmenší, provozovaný externí agenturou. Zájem ze strany rodičů je výrazně nižší a rovněž chci předejít situaci jako na jaře, kdy vratky …Více »
 • KOUZELNICKÉ PŘEDSTAVENÍ KATONAS

  V pondělí 7.9.2020 přijde do školky kouzelník. Začátek představení 9:00 hod.Více »
 • ORGANIZACE ŠK. ROKU 2020/21

  Podzimní školní prázdniny připadnou na čtvrtek 29.října a pátek 30.října 2020. V těchto dnech nebude přerušen provoz mateřské školy, ale bude zjišťován počet dětí z důvodu organizačního zajištění provozu (stravování, potřebný počet pedagogů). ________________________________________________________________________________ V období vánočních prázdnin 23.12.2020 – …Více »
 • POTVRZENÍ OD LÉKAŘE U NOVÝCH DĚTÍ

  Vážení rodiče, letošní přijímací řízení probíhalo značně nestandardně, a proto na řadě přihlášek chybí potvrzení pediatra. Avizovala jsem, že budu toto potvrzení vyžadovat alespoň na evidenčním listě, který je součástí školní matriky a tak plnohodnotně nahrazuje chybějící razítko na přihlášce. …Více »
 • TŘÍDNÍ SCHŮZKY

  Vážení rodiče, vzhledem ke stále měnícímu se a nepředjímatelnému vývoji situace spojené s výskytem onemocnění covid-19 rušíme zahajující třídní schůzky jednotlivých tříd. Veškeré důležité informace vám poskytnou p. učitelky formou třídního e-mailu. Dozvíte se vše o plánovaných aktivitách pro děti, …Více »
 • ODHLAŠOVÁNÍ STRAVY

  Vážení rodiče, zdvořile žádám všechny, kterým je známo, že dítě nepřijde 1.9.2020 do MŠ, aby dítěti odhlásili stravu. Vztahuje se i na nově přijaté děti, které nastoupí v adaptačním programu a první den se určitě nebudou stravovat. Stravu můžete odhlásit …Více »
 • Adaptační program pro nové dětí

  Vážení rodiče nově přijatých dětí, protože se všichni nezúčastnili červnové schůzky, chci Vás krátce informovat o možnosti adaptačního programu. Děti si mohou zvykat postupně na nové prostředí, paní učitelky i kamarády. Ne všechny děti jsou schopny v prvních dnech zvládnout …Více »
 • Zahájení nového šk. roku 1.9.2020

  Vážení rodiče, v úterý začínáme v 6:30 hod, provoz MŠ končí již standardně v 16:30 hod. V tuto dobu se školka uzavírá, proto choďte pro děti tak, abychom v 16:30 mohli prázdnou budovu zakódovat elektronickým zabezpečením. Od 6:30 se děti …Více »
 • Stanovení úplaty za předškolní vzdělávání v mateřské škole

  Podle § 123, odst. (4) zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) stanovuji v souladu s vyhláškou o předškolním vzdělávání na školní rok 2020/21 úplatu za předškolní vzdělávání ve výši 550,- Kč  …Více »
 • Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí

  Vážení rodiče, v úterý 23.6.2020 v 16:00 hod se v přízemí MŠ ve třídě B uskuteční setkání, kde probereme vše důležité pro úspěšný vstup Vašeho dítěte do MŠ. Hostem bude Mgr. Alena Poláková, která je nejen díky mnoholeté praxi, odborníkem …Více »
 • Setkání pro rodiče dětí odcházejících do ZŠ dne 11.6.2020 v 16:00 hod ve třídě B

  Vážení rodiče, připravili jsme pro Vás setkání, kde se budeme věnovat tématům školní připravenosti a zralosti, respektive možným úskalím, se kterými se mohou děti po vstupu do ZŠ setkat. Rovněž se budeme zabývat emoční inteligencí a připraveností dětí, sociálními kompetencemi …Více »
 • Vyzvedávání dětí z MŠ

  Vážení rodiče, nejen vzhledem k přetrvávajícím hygienickým opatřením Vás žádáme, abyste striktně dodržovali pravidla při vyzvedávání dětí ze školní zahrady. Po převzetí dítěte opusťte neprodleně areál. Toto pravidlo je dlouhodobě zakotveno ve ŠŘ. Jedná se i o vyzvedávání dětí po …Více »